Strzelanie sportowe: Mistrzostwa Służby Więziennej Okręgu Bydgoskiego
22 września, piątek, był dniem rywalizacji strzeleckiej w Strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Starogardzie Gdańskim. Tego dnia odbyły się pierwsze Mistrzostwa Służby Więziennej Okręgu Bydgoskiego w tej dyscyplinie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez lokalną jednostkę penitencjarną we współpracy ze Stowarzyszeniem Zarząd KS Tarcza Lok i starogardzką Ligą Obrony Kraju. Honorowy patronat nad zawodami sprawowali: płk. Andrzej Gniota, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Bydgoszczy, oraz Janusz Stankowiak, Prezydent Miasta Starogard Gdański.
Miejsce zmagań, Strzelnica przy ul. Brackiej 1, zgromadziła funkcjonariuszy Służby Więziennej z całego okręgu bydgoskiego. W sumie rywalizowało ze sobą dziewięć drużyn reprezentujących różne jednostki penitencjarne. Dodatkowo, w skład każdego zespołu wchodziło troje zawodników – dwóch mężczyzn i jedna kobieta. Swoją obecność na tych mistrzostwach zaznaczył również Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Bydgoszczy, który wysłał swoją drużynę do rywalizacji.
Interesującym aspektem tego wydarzenia było też zaproszenie przedstawicieli innych służb mundurowych, takich jak Policja, Państwowa Straż Pożarna, Straż Miejska czy Straż Leśna. To zaproszenie zostało złożone przez Areszt Śledczy w Starogardzie Gdańskim, co dodatkowo podkreśliło rangę zawodów.

Władze Skarszew i proboszczowie omawiają renowację kościołów oraz rozwój gminy
Spotkanie z Anną Dominą: literacka podróż przez emocje i inspiracje
Seniorzy w akcji: odkryj ich niezwykłe talenty!
Czerwcowy Festyn Rodzinny w Starogardzie Gdańskim – mnóstwo atrakcji dla całej rodziny!
Bohaterowie empatii: Laureaci konkursu „Policjant, który mi pomógł” 2023
Koncert „Wesołe Nutki – Apokalipsy” odwołany z powodu tragedii w Czarnej Wodzie
Wakacje rozpoczęte!
Trzech złodziei zatrzymanych za kradzieże na budowach i posesjach w Starogardzie Gdańskim
Utrudnienia w ruchu na ul. Starowiejskiej w Czarnej Wodzie do 4 lipca 2026 r.