Starogard Gdański otrzymał 1 147 600 zł na kontynuację projektu wymiany oświetlenia na LED
Starogard Gdański zyskał dodatkowy zastrzyk gotówki, który wynosi 1 147 600 złotych. Te środki zostaną przeznaczone na dalsze prace związane z zastępowaniem starych opraw sodowych nowoczesnymi i energooszczędnymi LED-ami. Dodatkowe fundusze pochodzą z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych pod nazwą „Rozświetlamy Polskę”. Do tej pory udało się przeprowadzić wymianę w około 70% przypadków. Teraz, dzięki temu dofinansowaniu, możliwe stanie się zrealizowanie reszty planowanej wymiany, czyli kolejnych 30%.
Proces modernizacji oświetlenia miejskiego w Starogardzie Gdańskim jest obecnie w trakcie finalizacji. Jak informuje Magdalena Dalecka, rzecznik prasowy magistratu w Starogardzie, miasto już w 2018 roku dokonało wymiany 2724 opraw oświetleniowych, zamieniając lampy sodowe na LED. Stało się to możliwe dzięki realizacji projektu pod nazwą „Wymiana opraw oświetleniowych w MOF [Miejski Obszar Funkcjonalny – red.] Starogard Gdański”.
Całkowity koszt wymiany wyniósł ponad 7 milionów złotych. Jak zaznacza Dalecka, z tej kwoty ponad 5 milionów stanowiło dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej. Efektem przeprowadzonych działań jest nowoczesne oświetlenie, które teraz świeci na około 70% ulic miasta.
Dzięki nowym funduszom, których źródłem jest Rządowy Program Polski Ład, pozostałe 30% ulic w Starogardzie Gdańskim również zostaną wyposażone w energooszczędne oświetlenie LED.

Utrudnienia w ruchu na ul. Starowiejskiej w Czarnej Wodzie do 4 lipca 2026 r.
Władze Skarszew i proboszczowie omawiają renowację kościołów oraz rozwój gminy
Dołącz do dyskusji o budowie drogi DK22 – spotkanie informacyjne!
Nowoczesny most w Wolnym Dworze: szybki postęp budowy i innowacyjna konstrukcja
Nowoczesne boisko sportowe w Osieku – umowa na przebudowę podpisana
Skarszewy wzmacniają edukację: 69 zestawów informatycznych dla uczniów
Wakacje rozpoczęte!
Trzech złodziei zatrzymanych za kradzieże na budowach i posesjach w Starogardzie Gdańskim